DOUBLE SUN ATBILD UZ JAUTĀJUMIEM PAR MATIEM

Kāpēc mati nav sarkani vai zili no dabas? Kāpēc mati nosirmo? Un citi jautājumi un atbildes.

Kāpēc mati nav sarkani vai zili no dabas? Kāpēc mati nosirmo? Un citi jautājumi un atbildes.

Kāpēc mati nav sarkani vai zili no dabas?

Mati savu krāsu iegūst no melanīna, kuršs ir divu veidu :
 1) eumelanīns -melns un brūns,
 2) feomelanīns – sarkanīgi ruds pigments.
Viena vai otra melanīna daudzums nosaka Jūsu matu krāsu. Šo melanīnu sajaukums nevar veidot zilu vai tīru sarkanu toni.

Kāpēc mati nosirmo?

  Galvenais iemesls, kāpēc nosirmo mati, ir aizvien zinātnieku izpētes stadijā. Mats zaudē dabīgo (iedzimto) krāsās pigmentu (melanīns) un tā vietā stājas sirmums. Pēdējie pētījumi: cilvēkam novecojot, organisms izstrādā mazāk katabāzes, ūdeņraža peroksīds uzkrājas un bloķē melanīna sintēzi. Eiropas iedzīvotāji parasti sāk sirmot pēc 40 gadu vecuma, bet iespējams arī ātrāk. Lielākā daļa zinātnieku uzskata, ka par matu nosirmošanu ir atbildīga ģenētika (vecums kad sāksiet sirmot), bet daži uzskata, ka ir saikne starp stresu un matu sirmumu.

Kā visvairāk tiek bojāta mata struktūra?

  Matu struktūru bojā ļoti daudzas lietas: nerūpēšnās par savu veselību, nepilnvērtīga ēšana, matu nekopšana, saule, sals, jūra un vējš, sauss klimats darba telpās, balināšana, krāsošana, fēns un lokšķēres, nepiemērotas kosmētikas lietošana vai vispār jebkādas kopjošas kosmētikas lietošana. Ja, matus un sevi nemīlēsiet, tad struktūra būs bojāta.
Piezīme: balināšna bojā matus krietni vairāk kā krāsošana. Lai mats iegūtu gaišāku toni, tam jāzaudē ļoti daudz pigmentu.

Cik bieži var veikt keratīna taisnošanu un cik tā bojā matus?

  Mēs savā salonā neveicam matu taisnošanas procedūras. Šis process bojā matu struktūru. Ja tiek lietots vārds „keratīna“, tad ne vienmēr tas nozīmē, ka ir izmantots dabīgs keratīns. Matu taisnošana, faktiski matus bojā tik pat cik ilgviņu ielikšana.

Ar ko atšķiras vīriešu un sieviešu matu struktūra?

 Ne ar ko.

kā pārliecinaties ka mati nelūzt un aug labi?

 Ja, neticat savam viedoklim, tad pajautājiet frizierim, lai tas apskata Jūsu matu un izsaka savu profesionālo viedokli. Dažām firmām ir pieejamas dažādas iekārtas, kas var noteikt Jūsu matu veselības stāvokli. Var griezties pie īpaša speciālista – trihologa, kas pārbaudīs arī galvas ādas stāvokli.

Kā paātrināt matu augšanu?

 Nevar tā vienkārši paātrināt matu augšanu, brīnumi nenotiek.Matu augšanu nosaka Jūsu gēni un veselības stāvoklis, kā arī rūpes par matiem. Tikai visu šo komponentu kopums nosaka to kā augs Jūsu mati.

Kaadu matu kosmetiku lietot, ja mati pie saknēm atri taukojas, bet matu gali ir sausi?

  Ja ir tāda situācija, tad šampūns jāizvēlas taukainai galvas ādai (EKSPERIENCES PURITY) , bet kondicionieris vai matu maska barojoša vai mitrinoša un vairāk jāiestrādā matu galos.

Kā noskaidrot savu galvas ādas tipu, lai pareizi atrastu šampūnu?

  Galvas ādas tipu var palīdzēt ieteikt labs frizieris, labs kosmetologs vai arī ārsts dermatologs. Ja tas nav iespējams, tad labāk iegādāties šampūnu jutīgai galvas ādai. Piemēram EKSPERIENCES Scalp Comfort šampūnu.