Par krāsotiem matiem un matu krāsas noturību.

Kā rūpēties par krāsotiem matiem un ilgāk saglabāt matu krāsu svaigu

Kā rūpēties par krāsotiem matiem un ilgāk saglabāt matu krāsu svaigu

Stila kods par to kā rūpēties par krāsotiem matiem un ilgāk saglabāt matu krāsu svaigu.

Matu krāsas noturību nosaka daudz dažādi faktori. Daļu no tiem mēs nevaram ietekmēt, piemēram, matu porainība ietekmē to cik ilgi mats noturēs krāsas pigmentu sevī. Tāpat arī sarkanie krāsu toņi ātrāk zaudē savu mirdzumu. Tomēr ir lietas, kurām varam pievērst uzmanību, lai krāsa matos turētos ilgāk.

Kā ilgāk saglabāt matu krāsu un tās mirdzumu?

Krāsotus matus mazgā retāk, iesaku to darīt reizi 3 dienās. Katra matu krāsa pamazām izmazgājas no matiem, bet tai ir noteikts mazgāšanu skaits, cik ilgi tā saglabās savu spožumu, pēc tam tā sāk redzami "novecot". Eļļas slānis uz mata un uz galvas ādas pilda aizsardzības funkciju, mazgājot matus, tiek attaukota gan galvas āda, gan mati, tāpēc pārāk bieža matu mazgāšana var radīt organisma pretreakciju un likt tiem pastiprināti taukoties. Tāpat arī mazgājot matus izvēlies patīkami siltu ūdeni - karstā ūdenī mazgāti mati arī sāks pastiprināti taukoties. Balinātus un gaišinātus matus vari mēģināt mazgāt vēl retāk, tie ir kļuvuši sausāki un ir vajadzīgs ilgāks laiks, lai tie atgūtu dabisko mitruma līmeni. Pēc mazgāšanas matu galos vai visā to garumā vari lietot pāris pilienus matu eļļu, tā palīdzēs aizsargāt matu pret ārējo ietekmi, samazinās matu "pūkainību" un pabaros matu galus. Tuvāk matu saknēm, ļauj tiem sataukoties dabiski.

Krāsotiem matiem noteikti lieto šampūnu un balzāmu, kas paredzēts krāsotiem matiem. Ja mati ir blondi un mazgājot tie sāk dzeltēt, vari lietot zilo šampūnu, bet atceries ka tas ļoti sausina matus un pēc tā obligāti jālieto balzāms. Tāpat zilo šampūnu nav ieteicams lietot katru nedēļu, tas nav vajadzīgs, jo tam ir pievienots pigments, kuram, iedarbojoties uz matu tāpat kā matu krāsai, efekts būs daudz ilgāks.

Ko darīt pirms un pēc matu krāsošanas?

Pirms matu krāsošanas ar permanento krāsu un īpaši pirms gaišināšanas iesaku matus nemazgāt apmēram 2 dienas, tad mats būs aizsargātāks krāsošanas laikā un, ja matus balināsi vai izmantosi balinošu krāsu, arī galvas āda būs aizsargātāka, pret balinātaja iedabību - tā tiks mazāk kairināta, mazāk niezēs un mazināsies apsārtums pēc procedūras. Arī mata sakne būs pasargātāka, nekā nesen mazgātiem matiem. Tāpat pirmās 2 dienas pēc matu krāsošanas izvairies no to mazgāšanas - krāsai vajag apmēram 48 stundas, līdz tā pilnībā nostiprinās matā.

Starp matu krāsošanas reizēm vari lietot matu maskas. Tāpat kā matu eļļu un balzāmu, tās liec matu garumā un galos, ne pie saknēm. Maska pabaros un mitrinās matus, padarot tos smagnējākus un stiprākus. Matu maskas lieto ne biežāk kā reizi nedēļā. Pārāk bieža matu masku lietošana padara tos smagus un taukainus, tā vari iegūt pretēju efektu vēlamajam - mati tiek pārsātināti, sāk lūzt un kļūst vārīgi un trausli. Krāsotiem matiem ir pieejamas krāsojošās matu maskas, kurām ir pievienots krāsas pigments, kas darbojas gan kā matu maska, gan ļauj matiem atgūt piesātināto toni.

Matu krāsas atjaunošana

Nākamās reizes krāsojot matus, krāso tikai saknes, jo krāsas pigments uzkrājas matos un otrreiz tos krāsojot tie kļūst piesātinātāki - tumšāki. Ik pa laikam, kad krāsa sāk izmazgāties no matiem, matu krāsu atjauno visā garumā, ilgstoši regulāri krāsojot matus vienā un tai pašā tonī, tie uzkrāj pigmentu un ilgāk saglabā savu krāsu svaigu starp krāsošanas reizēm. Ja katru reizi pārkrāsosi visus matus, tad pie saknēm tie būs gaišāki un galos paliks tumšāki un to izlabot ir ļoti sarežģīti - krāsa ir „jāņem ārā”, tas stipri bojā matu. Pēc krāsas noņēmšanas mats paliek porains un, pēc tam tos krāsojot, ātri vien izmazgājas- īpaši ja matu krāsa "noņemta " balinot. Bieži pēc krāsas izņemšanas mati ir jākrāso uzeiz 2 reizes īsā laika posmā, lai iegūtu viendabīgu toni. Krāsa būs jāizņem arī gadījumos, kad esi krāsojusi matus vienā krāsā, bet gribi citu. Ir daudz dažādas tehnikas kā noņemt krāsu un ir dažādi līdzekļi  ar ko to dara. Reizēm var gadīties tā ka pēc krāsas noņemšanas 2 nedēļas nedrīkstēs krāsot matus, savādāk tie paliks tumši, bet ir arī tādi matu krāsas noņemšanas līdzekļi pēc kuriem uzreiz var tonēt matus. Vislabāk krāsu noņemt vai mainīt ir pie tā paša friziera pie kura jau iepriekš krāsoti mati - viņš vislabāk zinās ar ko mati ir krāsoti iepriekš kā to nekaitīgāk un efektīvāk izdarīt(cerams!) tieši Taviem matiem.

Gadījumos, kad nav laika krāsot matus ar parasto krāsu, ir iespējams izmantot ātrās iedarbības krāsas, kuras 10 minūšu laikā nokrāso matu. Tomēr tās izmanto tikai atsevišķos, īpaši steidzamos gadījumos - tās ir ļoti piesātinātas ar pigmentu un, regulāri lietot tās nav vēlams, var pārsātināt matu, to padarot daudz tumšāku nekā gribēts.

Matu krāsošana mājās

Matus krāsot vai balināt iesaku pie fiziera.

Ja skaties youtube video un instagram attēlus par to cik brīnišķīgi to vari izdarīt mājās pati un sasniegt lielisku rezultātu, noskaties arī vismaz dažus neizdevušos video (https://www.youtube.com/results?search_query=bleaching+fails). Dari to tikai tad, ja esi pārliecināta par to, ka proti un zini ko dari. Tāpat kā ej pie ārsta ja ir jātaisa operācija, tāpat nāc pie friziera ja gribi krāsot un balināt matus.

Ja tomēr esi mājās nokrāsojusi matus un kāsojums nav izdevies, uzreiz dodies pie friziera - svaigi krāsotiem matiem, pirms krāsa tajos ir nostiprinājusies to vēl var mēģināt labot un sasniegt gana labu rezultātu.

 

Raksts tapis sadarbībā ar  ●Baibu Rūdi- Labsvārdu● frizētava "Stila Kods"