Frizētava "Stila kods" par matu kopšanu ikdienā

Kā rūpēties par matiem ikdienā lai iegūtu skaistus, garus un veselīgus matus

Kā rūpēties par matiem ikdienā lai iegūtu skaistus, garus un veselīgus matus

Matu kopšana ikdienā

Matu kopšana

  Pēc matu mazgāšanas un balzāma lietošanas, uz matiem neiesaka lietot vairāk par 2 līdzekļiem. Matu galos vari likt eļļu, pie saknēm vari izveidot apjomu, piemēram, izmantojot matu putas vai izmantot līdzekli matu spīdumam - vairāk nevajag.

  Reizi 1-2 nedēļās ieteicams lietot matu masku, to lieto pēc sajūtām, bet ne pārāk bieži. Lietojot masku biežāk kā reizi nedēļā, tā var padarīt matus trauslus un viegli lūztošus vai tieši otrādi- pārsātināt un padarīt smagus.

Frizūru veidošana

  Ja klientam ir jāveido vakara frizūra, parasti izvairos lietot balzāmu un matu eļļu, tie satauko matus, padarot tos smagākus - frizūra ir grūtāk veidojama un tai var trūkt noturības. Protams, ja mati ir balināti, stipi bojāti/sausināti, tad balzāms ir jālieto - šādus matus bez balzāma lietošana nevar izķemmēt. Šajā jadījumā var lietot izsmidzināmo neizskalojamo balzāmu, tas ir vieglāks un nepadara matus tik smagus, kā lietojot parasto balzāmu. Frizūras ar matu uzkasīšanu rada ļoti lielu slodzi matiem un to saknēm, tie var sākt lūzt, ja veidojot frizūru tos uzkasi katru dienu.

Sausi mati ko darīt

Karstuma iedarbība

  Matus sausina karstuma iedarbība - lietojot fēnu, lokšķres un citus instrumentus matu veidošanai, kuri strādā ar augstu teperatūru. Fēnojot, lokojot, gofrējot, pat uzturoties saulē mati tiek sausināti. Karstuma iedarbību uz matiem visvairāk pamanīsi deniņu rajonā un virspusē. Ar to vari cīnīties lietojot sprejus, kas paredzēti lai mazinātu UV staru un karstuma iedarbību uz matiem.

  Lai arī matu taisnošana šobrīd ir ļoti populāra, nevajag ar to pārāk aizrauties, reizēm ļauj matiem brīvi, dabiski lokoties un atgūt to veselīgumu.

Matu kopšana mājās

 Matu magāšana un žāvēšana

 Ja vari, matus mazgā, kad tev nav jāsteidzas un ļauj tiem izžūt dabiski, bez fēna. Nav jābaidās reizi pa reizei izžāvet matus lietojot fēnu, tomēr nedari to pēc katras mazgāšanas reizes, ja tomēr bez fēnošanas nu nekādi nevar- izmanto līdzekļus, kas aizsargā matus no karstuma ietekmes. Ziemā noteikti neej ārā ar mitriem, pilnībā nenožuvušiem matiem, pat pēc fēnošanas un pabeidzot matu veidošanu, ļauj visiem līdzekļiem vismaz pāris minūtes nožūt, pirms ej ārā aukstumā. Tas ir tāpat kā lietojot roku un sejas krēmus.

  Ja kādreiz pērc matu produktus ārzemēs, atceries ka tie ir pielāgoti vietējam tirgum. Piemēram, matu kosmētika, kas paredzēta Itālijas tirgum, būs daudz spēcīgāka kā pie mums. Savuārt Grieķu mitrinošs šampuns uz mūsu matiem var darboties kā dziļi attīroš.

  Kā ataudzēt garus matus

  Noteikti regulāri apgriez matus. Dari to reizi 2-3 mēnešos, lai gan šādi zaudēsi ap 3cm no to garuma, laicīgi neapgriezti matu gali, turpinot šķelties, sabojās matu daudz lielākā garumā. Ja mata gals ir sašķēlies, to nevari vairs "salīmēt" kopā ne ar matu eļļām, ne maskām, tas ir jānogriež.

  Mati aug līdz pat 6 gadiem un jo garāki tie paliek, jo grūtāk tiem nogādāt visas nepieciešamās vielas visā matu garumā. Katram cilvēkam ir ģenētiski noteikts matu garums, pie kura tie pārstāj augt. Sasniezot šo garumu, tiem nepietiek vitamīni, minerālvielas un barības vielas, lai augtu tālāk, tie sāk šķelties, lūzt un dilt.

  Galvas masāžas var nedaudz paātrināt matu augšanu, tāpat arī matu ķemmēšana - kā to mācām bērniem. Gan matu ķemmēšana, gan masāžas uzlabo asinsriti pie matu saknēm, tādējādi nodrošinot tās ar barības vielām un stimulē to darbību.

Kā izaudzēt garus skaistus matus

  Ja gribi izaudzēt garus, veselīgus matus, ar tem ir regulāri jāčubinās, jārūpējās par tiem. Bet, tāpat kā ar orhidejām - Tu tās nevari laistīt katru dienu, arī matiem atļauj zināmu brīvību. Jo dabiskāk ļausi tiem augt, jo garāki Tev tie būs - mazgā tos ar šampūnu, lieto balzāmu, regulāri apgriez un izvairies no karstajiem matu instumentiem.

Blaugznas un sausa galvas āda

  Cilvēki bieži jauc sausu galvas ādu ar blaugznām. Ja ir sausa galvas āda, tā sadrūp un birst pa ļoti daudz smalkiem gabaliņiem, blaugznas nokrīt zvīņojoties, gandrīz pa šķēlēm. Blaugznu gadījumā ir jūtama nieze un apsārtums(piezīme: nelielu galvas ādas niezi var just arī dēļ sausas ādas). Palīdzēt tikt vaļā no blaugznām var tikai dermatologs. Sausai galvas ādai vairumā gadījumu pietiek nomainīt šampūnu ko lieto - nelieto pašus lētākos šampūnus. Ja neizdodas pašai tikt galā ar sausu galvas ādu, vai neesi pārliecināta vai tev ir blaugznas, vai tikai sausa āda, droši konsultējies ar frizieri.

 

Raksts tapis kopā ar ●Baibu Rūdi- Labsvārdu●  frizētavā "Stila Kods"