ROŽU EĻĻA

Rožu eļļa padarīs tavu ādu tikpat maigu kā rozes ziedlapiņu. Par rožu eļļas īpašībām un izmantošanu skaistumkopšanā lasi rakstā.

Rožu eļļa padarīs tavu ādu tikpat maigu kā rozes ziedlapiņu. Par rožu eļļas īpašībām un izmantošanu skaistumkopšanā lasi rakstā.

 Rožu ekstrakti ir populāra sastāvdaļa ādas kopšanas produktos. Šīs eļļas der jebkuram ādas tipam, bet visbiežāk tiek izmantoti sausai un jutīgai ādai. Eļļai saturot lielu vitamīnu, minerālu un antioksidantu klāstu tai piemīt lieliskas ādas mīkstināšanas īpašības. Tāpat rožu eļļa palīdz cīņā ar iekaisumiem un pinnēm, tai ir antiseptiska un savelkoša iedarbība. Pētījumos atklāts ka rožu eļļa var palīdzēt sadziedēt brūces un samazināt kortizola(stresa hormona) daudzumu organismā.

 Izšķīdināta citās eļļās tā var tikt lietota matu sakņu stiprināšanai  pret matu izkrišanu un grumbu veidošanos uz ādas. Iemasējot to ādā, rožu eļļa ātri atslābinās muskuļus atbrīvojot tevi no muskuļu spazmām un krampjiem.

 Lai iegūtu pāris desmitus gramus rožu eļļu ir nepieciešamas 10 000 rožu ziedlapiņas, kas padara šo eļļu par vienu no dārgākajiem skaistumkopšanas produktiem, tomēr tā ir tik koncentrēta ka nepieciešami vien pāris pilieni, lai sajustu rožu eļļas pozitīvo ietekmi.

 Dažiem cilvēkiem tā var izsaukt ādas alerģisku reakciju, tāpēc uzpilinot pāris pilienus eļļas vispirms pārliecinies vai tava āda to pieņem.